Německá kancléřka Merkelová se prý chová jako amatérka

Kancléřka Angela Merkelová se prý chová jako úplná amatérka. Takhle šéfku německé vlády odsoudil ekonomický deník Financial Times Deutschland. Podle něj Merkelová nezvládla hájení zájmů Německa v Evropské unii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová

Angela Merkelová | Foto: The Council of the European Union

Na Německo má vztek řada menších členů evropské sedmadvacítky. Nizozemí nebo Finsko šokoval německý obrat v otázce trestů pro země, které mají příliš vysoké rozpočtové schodky a státní dluhy.

Berlín nejdřív tvrdě prosazoval, aby země jako je Řecko do budoucna postihly automatické sankce. Pak se ale domluvil s Francií a roli hlavního rozpočtového jestřába opustil. Merkelová za to chce změnu evropských smluv: podle Německa musí být možný řízený bankrot předlužených zemí.

To ale celá řada států odmítá. Podle FT Deutschland tak Němci ze čtvrteční a páteční schůzky evropských lídrů v Bruselu vyjdou s prázdnýma rukama.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme