Německá krajně-pravicová strana NPD uspěla v komunálních volbách v Sasku

Xenofobní německá strana NPD zabodovala v komunálních volbách ve spolkové zemi Sasko. Oproti obdobnému hlasování v roce 2004 zvýšila Národně-demokratická strana svůj zisk čtyřnásobně. Nově tak bude mít zastoupení ve všech saských okresních sněmech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drážďany

Drážďany | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Nejvíce křesel bude mít extremistická formace v Saském Švýcarsku, kde zaznamenala dokonce stejný volební zisk, jako sociální demokracie. Národně-demokratická strana, která se potýká s obrovskými finanční problémy, získala v celém Sasku 160 tisíc hlasů, což představuje 5,5 procenta.

NPD nejvíc zabodovala v Reinhardtsdorfu-Schöně u českých hranic, kde krajní pravici volilo 25 procent lidí. Sasko je jednou ze spolkových zemí, kde mají neonacisté zastoupení taky v zemském sněmu. Celkovým vítězem komunálních voleb se stala suverénně CDU kancléřky Merkelové.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme