Německá ministryně školství po ztrátě doktorského titulu neodstoupí, chce se prý soudit

Německá ministryně školství Annette Schavanová odmítá rezignovat poté, co jí univerzita v Düsseldorfu odebrala doktorský titul. Odchod z funkce důvěrnice a blízké spolupracovnice kancléřky Angely Merkelové požaduje německá opozice i většina veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá ministryně pro vědu a školství Anette Schavanová

Německá ministryně pro vědu a školství Anette Schavanová | Zdroj: Reuters

„Rozhodnutí univerzity v Düsseldorfu nehodlám akceptovat a napadnu ho u soudu,“ vzkázala v první reakci ze služební cesty po jižní Africe ministryně Schavanová.

Rozhodnutí rady Filozofické fakulty Univerzity v Düsseldorfu bylo jednoznačné. Dvanáct členů hlasovalo pro odebrání titulu, dva byli proti a jeden se zdržel hlasování.

Univerzitní rada shledala v 33 let staré disertační práci úmysl podvádět, když současná ministryně systematicky předkládala myšlenky, které nepocházely od ní.

Kolegové Schavanové z CDU vidí za celou aférou politicky motivovanou kampaň, je sedm měsíců před volbami. Podle opozice však Schavanová ztratila jako ministryně pro vědu veškerou důvěryhodnost a měla by odstoupit.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme