Německá ministryně zdravotnictví údajně využívala služební vozidlo na dovolené

Nepříjemné vysvětlování čeká po návratu z dovolené německou ministryni zdravotnictví Ullu Schmidtovou, která se stala terčem kritiky poté, co se zjistilo, že na dovolenou do Španělska povolala řidiče se služební limuzínou. Luxusní vůz byl navíc v letovisku Alicante odcizen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boční pohled | Foto: Mercedes

Německá politická scéna zažívá neobvyklý letní skandál. Předseda rozpočtového výboru Spolkového sněmu Fricke a další poslanci chtějí vědět, k jakým pracovním schůzkám ministryně za SPD Mercedes třídy S ve Španělsku potřebovala. Zároveň jim není jasné, proč nemohlo svůj vozový park dát k dispozici velvyslanectví v Madridu.

Vysvětlení žádají také lékařská sdružení a Svaz daňových poplatníků. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že Schmidtová služebním vozem navštívila několik nemocnic a domovů důchodců. Úřad zároveň připustil, že ministryně auto využívala i soukromě, což uhradí z vlastní kapsy.

Jiří Hošek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme