Německá opozice vyzývá k dokončení dálnic do ČR

Německá opozice vyzvala spolkovou vládu, aby urychlila dokončení dálnice z Norimberka na Prahu, a to ještě před přijetím České republiky do Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Klaus Hofbauer z konzervatiního bloku opozičních sran CDU-CSU kritizoval rudo-zelenou vládní koalici a její program výstavby komunikací, jež nezohledňuje rozšiřování Evropské unie. To se týká jak německé dálnice A-6 do Prahy, tak i státní silnice B-85 od Chamu na hraniční přechod Folmava-Furth im Wald. Program financování výstavby dálničních tahů na léta 2003-2007 podle poslance Hoffbauera vůbec nepočítá s dokončením trasy A6. Spolkový kancléř Gerhard Schöder se loni v prosinci vyjádřil skepticky ohledně brzkého dokončení asi třicetikilometrového úseku dálnice A6 z Ambergu na hraniční přechod Waidhaus. Jako termín dokončení poslední části komunikace uvedl až rok 2009. To potvrdil také bavorský premiér Edmund Stoiber s tím, že jeho zemská vláda nemůže ovlivnit výstavbu dálnic, jež je v kompetenci spolkové vlády.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme