Německá policie je před MS ve fotbalu v pohotovosti

Za přísných bezpečnostních opatření dnes v Mnichově startuje fotbalové mistrovství světa. Organizátoři ujišťují, že nic nezanedbali a že jsou plně připraveni. Zároveň ale tvrdí, že se u takhle velké akce stoprocentní bezpečnost zaručit zkrátka nedá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie na MS 2006 | Foto: wm2006police-service.de

"Ještě nikdy nebyla takto velká sportovní akce po bezpečnostní stránce tak dobře připravena, jako fotbalový šampionát v Německu," tvrdí bavorský ministr vnitra Günter Beckstein. "To ale neznamená, že naše země bude během mistrovství připomínat pevnost," dodává šéf resortu vnitra, ovšem na spolkové úrovni, Wolfgang Schäuble.

"Nepůjde v první řadě o festival bezpečnosti nebo obří policejní cvičení, ale o přátelský podnik," slibuje Schäuble. Policie tvrdí, že nemá informace o nějaké konkrétní hrozbě. 21 zápasů ale podle týdeníku Stern nese bezpečnostní riziko. To se týká třeba utkání zemí, které se po boku Spojených států aktivně podílely na válce v Iráku, tzn. Anglie, Polska, Austrálie nebo Španělska.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme