Německá policie kvůli hrozbě zakázala pondělní shromáždění v Drážďanech

Policie v Drážďanech dnes kvůli teroristické hrozbě zakázala veškerá shromáždění pod širým nebem plánovaná na pondělí v tomto saském městě. Informuje o tom agentura DPA. Už dříve pondělní demonstraci zrušilo hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida), protože islamisté vyhrožovali atentátem organizátorovi shromáždění Lutzovi Bachmannovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příznivci hnutí Pegida na demonstraci v Drážďanech | Zdroj: Reuters

Podle informací policie dostali extremisté pokyn, aby se vmísili mezi demonstranty a "mohli tak zavraždit jednu osobu z organizačního týmu". V jednom příspěvku na komunitní síti Twitter byla také demonstrace Pegidy označená za "nepřátelskou vůči islámu".

Týdeník Der Spiegel napsal, že zahraniční tajné služby varovaly Německo, že islámští radikálové diskutovali o útocích na pochody hnutí Pegida. „Proto považujeme za nezodpovědné vystavovat naše sympatizanty a naše město nevypočitatelnému riziku,“ vysvětlili dnes představitelé Pegidy, proč ruší pondělní pochod.

Minulé pondělí se na této demonstraci sešlo podle policejních odhadů na 25.000 lidí, kterým se nelíbí údajná islamizace Německa a kteří požadují zpřísnění azylových zákonů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme