Německá policie našla uneseného chlapce mrtvého

Tragicky skončil případ únosu jedenáctiletého syna významné bankéřské rodiny von Metzlerů. Policie odpoledne oznámila, že s největší pravděpodobností nalezla chlapcovo tělo. Jeho totožnost pak potvrdila identifikace. Malý Jakob byl unesen ve Frankfurtu nad Mohanem v pátek cestou ze školy a rodina za jeho propuštění zaplatila požadované výkupné ve výši jednoho milionu eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakob von Metzler | Zdroj: ČTK

Podle frankfurtské policie byl Jakob zavražděn hned v den únosu, tedy v pátek. Rodina tak zaplatila výkupné zbytečně. Policie našla tělo uneseného chlapce na okraji Frankfurtu dnes odpoledne. Současně zatkla čtyři podezřelé; dva z nich si v pondělí ráno cynicky vyzvedli výkupné za tehdy už mrtvého chlapce.

Policie už ráno oznámila, že Jakob je ve velkém nebezpečí, a pročesávala čtvrť, kde byl objeven byt pachatelů. Hledala také svědky, kteří hocha viděli v pátek, kdy začalo celé drama. Jedenáctiletý hoch zmizel osudného dne v půl jedenácté dopoledne na cestě od autobusové zastávky k rodinnému domu. Tam byl o hodinu později nalezen vyděračský dopis.

Jakob von Metzler byl jedním ze tří dětí spolumajitele nejstarší soukromé banky v Německu- její historie sahá až do roku 1674. Rodina je známa štědrou pomocí ve prospěch kultury a sociálních potřeb.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme