Německá policie našla uneseného chlapce mrtvého

Tragicky skončil případ únosu jedenáctiletého syna významné bankéřské rodiny von Metzlerů. Policie odpoledne oznámila, že s největší pravděpodobností nalezla chlapcovo tělo. Jeho totožnost pak potvrdila identifikace. Malý Jakob byl unesen ve Frankfurtu nad Mohanem v pátek cestou ze školy a rodina za jeho propuštění zaplatila požadované výkupné ve výši jednoho milionu eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakob von Metzler | Foto: ČTK/AP

Podle frankfurtské policie byl Jakob zavražděn hned v den únosu, tedy v pátek. Rodina tak zaplatila výkupné zbytečně. Policie našla tělo uneseného chlapce na okraji Frankfurtu dnes odpoledne. Současně zatkla čtyři podezřelé; dva z nich si v pondělí ráno cynicky vyzvedli výkupné za tehdy už mrtvého chlapce.

Policie už ráno oznámila, že Jakob je ve velkém nebezpečí, a pročesávala čtvrť, kde byl objeven byt pachatelů. Hledala také svědky, kteří hocha viděli v pátek, kdy začalo celé drama. Jedenáctiletý hoch zmizel osudného dne v půl jedenácté dopoledne na cestě od autobusové zastávky k rodinnému domu. Tam byl o hodinu později nalezen vyděračský dopis.

Jakob von Metzler byl jedním ze tří dětí spolumajitele nejstarší soukromé banky v Německu- její historie sahá až do roku 1674. Rodina je známa štědrou pomocí ve prospěch kultury a sociálních potřeb.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme