Německá policie omylem zasahovala proti sběračům chřestu

Šest policejních aut vyrazilo v Německu do akce, aby zasáhlo proti ozbrojenému gangu. Ukázalo se však, že to nebyli žádní zločinci, ale sběrači chřestu. V zemi pomalu vrcholí chřestová sezona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Balení chřestu

Balení chřestu | Foto: Kateřina Havránková

Podezření měl řidič, který viděl, jak po silnici kráčí skupina lidí s noži a tyčemi. Okamžitě proto zavolal policii. Na místo pak dorazilo šest aut. Policisté ovšem nakonec zjistili, že jsou to sběrači chřestu, kteří jdou při polední pauze na oběd. Informoval o tom německý portál t-online.

V Německu právě vrcholí chřestová sezona. Do země kvůli tomu přijíždějí třeba studenti ze zahraničí, aby si na sklizni přivydělali. V německých médiích lze najít spoustu rad a nápadů, jak nejlépe rostlinu připravit.

Německá média už ale předem varovala, že letošní sezona nebude zrovna ideální. Za chřest si letos Němci připlatí, úrodu poznamenaly výkyvy počasí. Chřest se musí udržovat alespoň při teplotě 11 stupňů Celsia. Německo mezi dubnem a březnem zasáhly silné bouře, které podmínky zkomplikovaly.

Cena chřestu rostla i kvůli vyšší minimální mzdě. V průměru stojí kilo chřestu o jedno euro víc než v loňském roce, tedy v přepočtu až 300 korun.

V Německu trvá chřestová sezona do 24. června - tomuto dni se říká chřestový silvestr. Němci jsou největší milovníci chřestu na světě. Třeba za rok 2013 se ho v zemi spotřebovalo 100 tisíc tun jen z domácí produkce.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme