Německá policie prohledala ubytovnu hamburského útočníka, motiv zůstává nejasný

Policie v sobotu dopoledne prohledala ubytovnu, kde žil šestadvacetiletý Ahmad A., který v pátek v Hamburku zabil nožem jednoho člověka a dalších šest pobodal. Jeho motiv zatím není jasný, spekuluje se o terorismu a psychických problémech útočníka.

Hamburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U supermarketu v Hamburku zaútočil muž nožem. | Foto: Morris Mac Matzen | Zdroj: Reuters

Útočník, kterým byl podle magazínu Spiegel ve Spojených arabských emirátech narozený Ahmad A., žil v poslední době na ubytovně v severohamburské čtvrti Langenhorn. K výsledkům její prohlídky zatím policie podle německých médií nechtěla sdělit podrobnosti.

Jeden mrtvý a šest zraněných po útoku nožem v Hamburku. Útočník trpěl psychickými problémy

Číst článek

Motiv útoku v jednom z hamburských supermarketů se dosud nepodařilo jasně určit. Spiegel ale s odvoláním na bezpečnostní zdroje uvedl, že mladík měl kontakty na islámské fundamentalisty, trpěl psychickými problémy a pravidelně konzumoval drogy.

Odborník veřejnoprávní televize ARD na terorismus Michael Stempfle vidí indicie, že útok mohl být teroristickým činem. Odkazuje přitom na vyjádření hamburského primátora Olafa Scholze (SPD), podle něhož takoví útočníci chtějí společnost otrávit strachem.

Scholz dále uvedl, že Ahmad A. měl povinnost Německo opustit. Deportovat ho ale zatím nebylo možné, protože neměl žádné dokumenty. Scholz také poznamenal, že ho štve, že jde o člověka, který v Německu požadoval ochranu, „a pak proti nám zaměřil svou nenávist“.

Útočníka po jeho činu pomohli zadržet kolemjdoucí, kteří na něj začali házet židle a další předměty. Poté ho převzali policisté.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme