Německá policie propustila bratry z Kosova podezřelé z plánování teroristického útoku

Německá policie oznámila, že v sobotu propustila dva bratry z Kosova. Kvůli podezření, že připravují teroristický útok na nákupní centrum v městě Oberhausen, je zatkla v pátek. Podle agentury DPA se podezření nepodařilo prokázat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie po útoku hlídkovala u dalších vánočních trhů | Zdroj: Reuters

Navzdory intenzivnímu šetření se nepotvrdilo, že by bratři z Kosova představovali konkrétní hrozbu, informoval policejní mluvčí. Zdůraznil ale, že každá taková informace z bezpečnostních složek musí být brána vážně.

Dvojice ve věku 31 a 28 let byla zadržena v pátek brzy ráno po zásahu zvláštní jednotky v nedalekém městě Duisburg. Policie prohledala několik bytů a vozů ve čtvrtích Marxloh a Bruckhausen.

Německá policie zadržela v Duisburgu bratry z Kosova. Chystali útok v nákupním centru

Číst článek

Policisté jednali na základě informace od tajných služeb, které se dozvěděly o útoku plánovaném na nákupní a zábavní komplex CentrO, jedno z největších podobných středisek v Německu. Podle médií není jasné, v jaké fázi příprav útok byl, ani kdy k němu mělo dojít.

Bratři původem z Kosova byli zatčeni necelé čtyři dny po útoku na vánoční trh v Berlíně, kde po nájezdu kamionu řízeným zřejmě tuniským radikálem Anisem Amrim zemřelo 12 lidí. Spojení Kosovanů s Amrim ale policie vyloučila již v pátek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme