Německá policie propustila sedm zadržených. Spojitost s útoky v Paříži se nepotvrdila

Sedm podezřelých osob, které dnes německá policie zadržela v souvislosti s pátečními útoky v Paříži, je opět na svobodě. Vyšetřovatelé nemají žádné přímé důkazy o jejich kontaktech s teroristy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí policisté zadrželi Alžířana, který údajně o pařížských útocích věděl | Zdroj: Reuters

Německá speciální jednotka zasahovala od rána ve městě Alsdorf severně od Cách. Ve třech vlnách zadržela celkem sedm osob.

Policie původně obdržela informace, na základě kterých se měl v Alsdorfu zdržovat jeden z hledaných teroristů z Paříže. Tyto informace se nicméně nepotvrdily, jak v podvečer sdělil ministr vnitra Thomas de Maiziere.

Hannover se obává útoku teroristů. Úřady zrušily i mezistátní fotbalový zápas

Číst článek

V oblasti kolem Cách existuje salafistická scéna, ze které v minulosti odjížděli islamisté do výcvikových center v zahraničí.

Už dříve se objevily informace, že z Francie do Belgie unikl šestadvacetiletý Salah Abdeslam, jenž údajně pronajal vůz, který k pařížskému klubu Bataclan dovezl tři sebevražedné útočníky.

Chovanec: Česku v souvislosti s hrozbou v Hannoveru nic nehrozí

Číst článek

Abdelsalam se zhruba před dvěma měsíci v Německu pohyboval, policie ho kontrolovala poblíž Pasova, když přejížděl do Rakouska. Tehdy policistům sdělil, že do alpské země jede na dovolenou.

ČTK, Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme