Německá policie provedla razii proti berlínským salafistům, prohledala mešitu kvůli financování terorismu

Německá policie v úterý provedla razii proti berlínským salafistům, tedy islámským fundamentalistům. Prohledala při tom mešitu, několik bytů a dalších prostor v německé metropoli. Imám mešity Sahaba v berlínské čtvrti Wedding je podezřelý, že poskytl jistému radikálnímu bojovníkovi v Sýrii peníze na „vybavení pro páchání teroristické trestné činnosti“, uvedla agentura DPA s odvoláním na státní zastupitelství.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Policie při zátahu zabavila počítače, USB, harddisky a chytré telefony. Obsah těchto nosičů dat bude vyhodnocovat. Do akce se zapojili policisté z oddělení pro politicky motivovanou kriminalitu i jednotka speciálních zásahových sil.

Mešitu Sahaba v minulosti navštěvoval Anis Amri, který před dvěma lety spáchal teroristický útok na vánočním trhu v Berlíně. Zemřelo při něm tehdy 12 lidí, včetně jedné Češky.

Tuto mešitu sleduje německá kontrarozvědka, protože má pověst místa, kde se scházejí radikální salafisté. Jejího imáma, 45letého Ahmada A., který na veřejnosti vystupuje jako Abul Baraa, zpravodajská služba považuje za významného šiřitele salafistické ideologie.

Zatím nejsou informace o tom, že by byl někdo zadržen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme