Německá policie registruje 224 nebezpečných cizinců. Loni zadržela 900 osob kvůli pašování lidí

V Německu se v současné době pohybuje 224 cizinců znamenajících hrozbu. Úřady 62 z nich zamítly žádost o udělení azylu a tyto osoby by měly neprodleně zemi opustit. Napsal to nedělník Welt am Sonntag s odvoláním na informace spolkového ministerstva vnitra. Deník zároveň uveřejnil, že policie loni zadržela více než 900 osob podezřelých z pašování lidí, což je podstatně méně, než tomu bylo v předchozím roce 2015.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie po útoku hlídkovala u dalších vánočních trhů | Zdroj: Reuters

Uvedených 62 cizinců, kteří podle úřadů znamenají hrozbu, mají povinnost z Německa odjet a měli by být okamžitě deportováni. Vzhledem k tomu, že tyto osoby většinou nemají platné osobní doklady, je to však mnohdy velmi obtížné, poznamenal list.

Spolkový kriminální úřad podle nedělníku registruje celkem 550 lidí znamenajících hrozbu. Ne všichni se ale v současné době nacházejí na území Německa. Názorným příkladem problémů s deportacemi nebezpečných cizinců je případ Tunisana Anise Amriho, který v prosinci najel kamionem do předvánočního trhu v Berlíně. Zabil přitom 12 lidí a desítky dalších zranil.

Amri byl v Německu zařazený na seznamu potenciálně nebezpečných islamistických extrémistů, ale nemohl být deportován, protože u sebe neměl pas a tuniské úřady s vydáním potřebných dokumentů otálely.

Pašování lidí

Od ledna do konce listopadu bylo v Německu kvůli pašování lidí zadrženo 906 osob. Za celý rok 2015 však skončilo v rukou příslušníků spolkové policie 3370 podezřelých z pašování lidí.

Příčina tohoto poklesu je spatřována v loňském uzavření takzvané balkánské migrační trasy, díky čemuž se podstatně snížil počet běženců mířících do Německa.

Nejvíce osob (72) podezřelých z pašování lidí, které byly loni zadrženy, pochází ze Sýrie. Za nimi následuje 70 zatčených Poláků, 57 Němců, 57 Iráčanů a 56 Rusů. Kolik z těchto provinilců bylo pravomocně odsouzeno, ale statistiky ministerstva neuvádějí.

Opět bylo nejvíce provinilců chyceno na hranicích s Rakouskem, od ledna do konce listopadu 481. Na hranicích s Polskem zadrželi 155 podezřelých a s Českem 106.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme