Německá policie registruje 224 nebezpečných cizinců. Loni zadržela 900 osob kvůli pašování lidí

V Německu se v současné době pohybuje 224 cizinců znamenajících hrozbu. Úřady 62 z nich zamítly žádost o udělení azylu a tyto osoby by měly neprodleně zemi opustit. Napsal to nedělník Welt am Sonntag s odvoláním na informace spolkového ministerstva vnitra. Deník zároveň uveřejnil, že policie loni zadržela více než 900 osob podezřelých z pašování lidí, což je podstatně méně, než tomu bylo v předchozím roce 2015.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie po útoku hlídkovala u dalších vánočních trhů

Německá policie po útoku hlídkovala u dalších vánočních trhů | Zdroj: Reuters

Uvedených 62 cizinců, kteří podle úřadů znamenají hrozbu, mají povinnost z Německa odjet a měli by být okamžitě deportováni. Vzhledem k tomu, že tyto osoby většinou nemají platné osobní doklady, je to však mnohdy velmi obtížné, poznamenal list.

Spolkový kriminální úřad podle nedělníku registruje celkem 550 lidí znamenajících hrozbu. Ne všichni se ale v současné době nacházejí na území Německa. Názorným příkladem problémů s deportacemi nebezpečných cizinců je případ Tunisana Anise Amriho, který v prosinci najel kamionem do předvánočního trhu v Berlíně. Zabil přitom 12 lidí a desítky dalších zranil.

Amri byl v Německu zařazený na seznamu potenciálně nebezpečných islamistických extrémistů, ale nemohl být deportován, protože u sebe neměl pas a tuniské úřady s vydáním potřebných dokumentů otálely.

Pašování lidí

Od ledna do konce listopadu bylo v Německu kvůli pašování lidí zadrženo 906 osob. Za celý rok 2015 však skončilo v rukou příslušníků spolkové policie 3370 podezřelých z pašování lidí.

Příčina tohoto poklesu je spatřována v loňském uzavření takzvané balkánské migrační trasy, díky čemuž se podstatně snížil počet běženců mířících do Německa.

Nejvíce osob (72) podezřelých z pašování lidí, které byly loni zadrženy, pochází ze Sýrie. Za nimi následuje 70 zatčených Poláků, 57 Němců, 57 Iráčanů a 56 Rusů. Kolik z těchto provinilců bylo pravomocně odsouzeno, ale statistiky ministerstva neuvádějí.

Opět bylo nejvíce provinilců chyceno na hranicích s Rakouskem, od ledna do konce listopadu 481. Na hranicích s Polskem zadrželi 155 podezřelých a s Českem 106.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme