Německá policie zabránila masakru na gymnáziu v Kolíně nad Rýnem

Německé policii se podle všeho podařilo v poslední chvíli zabránit masakru na gymnáziu v Kolíně nad Rýnem. Ten plánovali dva tamní studenti. Jeden z nich po rozhovoru s vedením školy a policií spáchal sebevraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti - ilustrační foto | Foto: Archiv

Osmnáctiletý student a jeho o rok mladší kamarád plánovali přepadnout svou školu toto úterý, tedy v den prvního výročí takzvaného "emsdettenského" masakru. Při něm bývalý student gymnázia ve vestfálskem Emsdettenu zranil 37 lidí, než si sám vzal život. Jen díky bdělosti spolužáků obou potenciálních pachatelů se podobná tragédie neopakovala taky v Kolíně.

Vrstevníci si povšimli, jak jejich spolužák na svou webovou stránku umístil obrázky ze střelby na americké střední škole Columbine a upozornili na to vedení gymnázia. K neštěstí ale přece jen došlo. Po rozhovoru s policií totiž podezřelý 17letý student skočil pod projíždějící tramvaj.

Teprve poté se rozjelo rozsáhlé pátrání a policie dopadla 18letého komplice. U něj nalezla několik vzduchových zbraní, dva samostříly i seznam 17 studentů a profesorů, kteří se evidentně měli stát terčem útoku. Motivem plánovaného činu mohla být podle policie šikana ze strany spolužáků.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme