Německá policie zadržela muže, kteří chystali atentáty v Iráku

Německá policie pravděpodobně překazila plánované sebevražedné teroristické útoky v Iráku. V Mohuči a v Bonnu zatkla dva muže, kteří měli na příkaz Al-Káidy atentáty připravit a provést.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

První ze zadržených byl identifikován jako 29letý Ibrahim Mohamed K. z Iráku, druhým je 31letý Palestinec bez státní příslušnosti Jásir Abú S. Oba jsou ve vazbě a státní zástupce je obvinil z příslušnosti k zahraniční teroristické organizaci.

Mladý Iráčan je přitom zřejmě vysoce postaveným členem Al-Káidy s kontakty na samotného Usámu bin Ládina. Jeho úkolem bylo verbovat sebevražedné atentátníky, tak jako zadrženého Palestince, vybírat peníze od sympatizantů a nakupovat za ně vybavení pro teroristy.

Kromě toho u něho bylo nalezeno 48 gramů vysoce radioaktivního uranu. Kam měl být doručen policie prozatím neví, není jí ani známo, že by oba muži plánovali teroristické útoky v Německu.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme