Německá policie zadržela na tři stovky protiatomových aktivistů

Německo zažívá další vlnu protiatomových protestů. V brzkých ranních hodinách vyrazil na cestu další vlak s vyhořelým, vysoce nebezpečným radioaktivním odpadem. Trať mezi Karlsruhe a meziskladem v Lubminu zablokovali protiatomoví aktivisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderné palivo | Foto: ČEZ

Ještě během noci proniklo několik členů Greenpeace do bývalého zpracovatelského zařízení v Karlsruhe a připoutali se ke kolejím. Další stovky aktivistů se usadily na trati. Policie nakonec zasáhla i za použití slzného plynu a tři stovky odpůrců atomu zadržela.

Transport pěti přepravních kontejnerů Castor, který míří do meziskladu vyhořelého atomového paliva v Lublinu, se už o několik hodin zpozdil. Vlak by měl dorazit do cíle ve čtvrtek, jeho cestu ale pravděpodobně budou provázet další protesty.

Minulý rok na podzim provázely transport vyhořelého paliva nejbouřlivější protesty za dlouhá desetiletí. Odpůrci atomu zapalovali okolí tratě, vláda proti nim nasadila 20 tisíc policistů s vodními děly a pepřovými spreji.

Igor Maňour, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme