Německá policie zadržela v Duisburgu bratry z Kosova. Chystali útok v nákupním centru

Německá policie zadržela dva muže podezřelé z přípravy útoku v nákupním centru ve městě Oberhausen na západě země. Šlo o bratry původem z Kosova. Případ podle policie nesouvisí s atentátem v Berlíně. Podle agentury DPA o tom v pátek informovala policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojice ve věku 31 a 28 let byla zadržena dnes brzy ráno po zásahu zvláštní jednotky v nedalekém městě Duisburg. Policie prohledala několik bytů a vozů ve čtvrtích Marxlohe a Bruckhausen. Došlo k tomu necelé čtyři dny po pondělním útoku na vánočním trhu v Berlíně, kde po nájezdu kamionu řízeným patrně tuniským radikálem zemřelo 12 lidí.

Policisté dostali tip od tajných služeb, které se o útoku plánovaném na nákupní a zábavní komplex Centru dozvěděly. Podle médií není jasné, v jaké fázi přípravy útok byl ani kdy k němu mělo dojít. „Intenzivně nyní vyšetřujeme, v jaké fázi přípravy byly a zda se na nich podílely i další osoby,“ uvedla policie.

Policisté v civilu byli vysláni střežit středisko i nedaleký vánoční trh ve městě ležícím v průmyslové oblasti Porýní. Po uzavření trhů i nákupního centra se přítomnost policistů snížila.

Zda existuje případná spojitost mezi berlínským útokem a akcí chystanou v Oberhausenu policie neinformovala. Po pravděpodobném pachateli berlínského atentátu, Tunisanovi Anisu Amrim, policisté v několika evropských zemích stále pátrají.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme