Německá policie zatkla 16letého Syřana. Byl v kontaktu s islamisty a připraven k akci

Německá policie zadržela v úterý v Kolíně nad Rýnem 16letého syrského uprchlíka, který byl napojen na islamisty. Podle policejního mluvčího Klause-Stephana Beckera měl mladík k dispozici konkrétní návod na sestrojení bomby a byl připraven útok spáchat, informuje agentura DPA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Podle agentury Reuters byl zatčený uprchlík v kontaktu s lidmi napojenými na Islámský stát. „Vyhodnocení obsahu mladíkova telefonu dokazuje jeho kontakty na osobu žijící v zahraničí a mající příjmy od Islámského státu, která se snažila získat mladé Syřany pro islamistické aktivity,“ sdělila na středeční tiskové konferenci kolínská policie.

Od této osoby měl mladík získat zcela konkrétní návod k domácímu sestrojení bomby. Policie ale nemá důkazy o tom, že by si zadržený stačil k výrobě bomby opatřit potřebný materiál, uvádí dále agentura DPA. Při jedné internetové komunikaci měl dát mladík najevo 'jednoznačnou připravenost' k akci.

16letého Syřana zatkla jednotka speciálního nasazení v jedné z kolínských tělocvičen, která sloužila jako ubytovna pro běžence.

Sousední Francie minulý týden kvůli napojení na islamisty a plánování teroristického útoku uvalila vazbu na 15letého chlapce.

ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme