Německá policie zatkla Iráčana, který šířil poselství Al-Káidy

Německá policie zatkla pravděpodobného spolupracovníka teroristické sítě Al-Káida. Šestatřicetiletý Iráčan měl z Německa šířit po internetu audio a videonahrávky poselství Usámy bin Ládina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie | Foto: Jiří Hošek

Podle vyšetřovatelů měl podezřelý Ibrahim R. ze svého bydliště nedaleko Osnabrücku asi jeden rok umisťovat na internet obrazové a zvukové záznamy teroristických prominentů.

Kromě samotného šéfa Al-Káidy šířil rodilý Iráčan taky poselství Ajmana Zavahrího a mezitím zabitého Abú Músy Zarkávího.

Státní zastupitelství zatím nezveřejnilo informace, jak zatčený Iráčan nahrávky teroristů získával. Policie prohledala byt zatčeného a odnesla si odtud počítač a diskety. Není ani jasné, jak dlouho Iráčan v Německu vůbec žil nebo jestli měl nějaké spolupracovníky.

Zadrženého muže, který je podezřelý z podpory terorismu, dnes čeká transport do Karlsruhe, kde bude zítra postaven před vyšetřujícího soudce.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme