Německá policie zatkla Syřana. Podezřívá ho z přípravy bombového útoku

Německá policie v úterý brzy ráno ve Schwerinu na severu země zatkla devatenáctiletého Syřana podezřelého z přípravy bombového útoku. Informovalo o tom nejvyšší státní zastupitelství, které hovoří o konkrétních plánech muže.

Schwerin (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Policie při ranní akci, do níž se zapojily i speciální jednotky, prohledala byt podezřelého i byty několika dalších osob.

„Podle dosavadního vyšetřování je obviněný Jámin A. důvodně podezřelý z plánování islamisticky motivovaného útoku vysoce výbušnou trhavinou a z jeho konkrétních příprav," uvedlo v tiskové zprávě nejvyšší státní zastupitelství, které v Německu trestné činy spojené s terorismem vyšetřuje.

Mladík se podle něj nejpozději v červenci letošního roku rozhodl odpálit v Německu bombu s cílem zabít a zranit co nejvíce lidí. Následně začal s opatřováním chemikálií a součástek, které jsou k přípravě výbušniny potřeba.

Jestli už měl Syřan také konkrétní cíl, není jasné. Zatím nejsou ani důkazy o tom, že by byl členem některé z teroristických skupin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme