Německá prokuratura vyšetřuje vojáky elitní jednotky. Na oslavě měli hajlovat

Několik členů elitní jednotky německé armády na soukromé oslavě údajně hajlovalo a zpívalo písně pravicově radikální rockové skupiny. Státní zastupitelství v Tübingenu už proto zahájilo vyšetřování případu, na který upozornila televize ARD. Interní vyšetřování také oznámilo vedení armády.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáky elitní jednotky Bundeswehru pravděpodobně čeká trest | Foto: Ralph Orlowski | Zdroj: Reuters

Zmiňovaná oslava se konala koncem dubna nedaleko Stuttgartu. Loučil se na ní velitel roty, pro kterého vojáci připravili překážkový běh.

Během něj musel například kromě rozsekávání melounů mečem házet i prasečími hlavami. To Bundeswehr na dotaz ARD už oficiálně potvrdil.

Rekruti se museli svléct a zavádět si tampony. Německá armáda přijala už 40 podobných oznámení

Číst článek

Na to, že potom opilí vojáci u ohně zpívali extremistické písně, u kterých hajlovali, upozornila novináře žena, kterou vojáci na oslavu pozvali a která měla - coby "hlavní odměna" - s velitelem roty strávit noc.

Že se u ohně hajlovalo, dokládá kromě svého svědectví i smskami. Velení armády řešilo v poslední době několik případů, kdy vojáci vyjadřovali sympatie wehrmachtu - armádě třetí říše - nebo přímo pravicově radikální scéně.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme