Německá prokuratura vyšetřuje vojáky elitní jednotky. Na oslavě měli hajlovat

Několik členů elitní jednotky německé armády na soukromé oslavě údajně hajlovalo a zpívalo písně pravicově radikální rockové skupiny. Státní zastupitelství v Tübingenu už proto zahájilo vyšetřování případu, na který upozornila televize ARD. Interní vyšetřování také oznámilo vedení armády.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáky elitní jednotky Bundeswehru pravděpodobně čeká trest | Foto: Ralph Orlowski | Zdroj: Reuters

Zmiňovaná oslava se konala koncem dubna nedaleko Stuttgartu. Loučil se na ní velitel roty, pro kterého vojáci připravili překážkový běh.

Během něj musel například kromě rozsekávání melounů mečem házet i prasečími hlavami. To Bundeswehr na dotaz ARD už oficiálně potvrdil.

Rekruti se museli svléct a zavádět si tampony. Německá armáda přijala už 40 podobných oznámení

Číst článek

Na to, že potom opilí vojáci u ohně zpívali extremistické písně, u kterých hajlovali, upozornila novináře žena, kterou vojáci na oslavu pozvali a která měla - coby "hlavní odměna" - s velitelem roty strávit noc.

Že se u ohně hajlovalo, dokládá kromě svého svědectví i smskami. Velení armády řešilo v poslední době několik případů, kdy vojáci vyjadřovali sympatie wehrmachtu - armádě třetí říše - nebo přímo pravicově radikální scéně.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme