Německá televize odložila vysílání skandálního pořadu

Německá televize Pro7 po zdrcující kritice stáhla z programu "soap-operu" s názvem "50 za semestr". Číslovka v názvu totiž nevyjadřovala počet zkoušek, ale množství sexuálních partnerů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televizní ovladač | Foto: Fotobanka stock.xchng

Málokdy se v Německu stane, aby se politici, mediální experti, ochránci práv dětí a církev na něčem shodli. Televizi Pro7 se tyto názorové proudy podařilo v případě fingované dokumentární "soap-opery" dokonale sjednotit.

V seriálu mělo jít o sázku pětice studentů a studentek, kdo získá během jediného semestru 50 sexuálních partnerů. Tzv. "scripted reality", tedy smyšlený příběh sehraný profesionálními herci coby zdánlivý dokument, se měla vysílat ve všední den od 16 hodin. Vysílací čas byl pro německé ochránce morálky zřejmě příslovečnou poslední kapkou.

Katolický světící biskup Hans-Jochen Jaschke mluvil o "laciném voyerismu." Bavorská ministryně pro záležitosti rodiny Christine Haderthauerová pak o "degradaci mužů a žen na sexuální objekty." Ve vzduchu viselo i několik žalob. Velmi nápadně to připomínalo poprask, který se svým seriálem "Dospělým na zkoušku" způsobila jiná soukromá televize RTL. Ta se v létě rozhodla pořad o teenagerech, kteří se starají o miminka a děti cizích lidí odvysílat, a z mediálního humbuku "vytřískala" kapitál v podobě velmi nadprůměrné sledovanosti.

Podle Pro7 je její pořad v souladu s etickými a morálními zásadami a celý projekt byl navíc konzultován s oddělením, které má na starosti ochranu mládeže. Přesto se televize tlaku zalekla a vysílání cyklu "50 za semestr", ze kterého nikdo z kritiků neviděl ani minutu, odložila na neurčito.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme