Německá veřejnoprávní média musí drasticky omezit nabídku na internetu

Německá veřejnoprávní média dramaticky omezují svou online nabídku. Ukládá jim to nový zákon, který vstupuje v platnost 1. června. Televize ZDF tak například do konce roku omezí svou přítomnost na internetu o 80 procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

portál televize ZDF | Foto: zdf.de

Drastické opatření se týká hlavně psaného slova. Nabídku videosekvencí chce druhý program veřejnoprávní televize naopak rozšířit.

Soukromým médiím se podařilo přesvědčit německé politiky, že by média veřejné služby neměla výhody plynoucí z koncesionářských poplatků využívat na internetu. V zásadě platí, že by odvysílané pořady a příspěvky neměly být na internetu k dohledání déle než sedm dní.

Zmizet by měly burzy kontaktů, kuchařské recepty nebo tipy na volný čas. Webové stránky by neměly připomínat internetové noviny a měly by mít přímou souvislost s konkrétním televizním nebo rozhlasovým pořadem. Z webu ZDF tak zmizí celkem 93.000 dokumentů.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme