Německá vláda chce oslovit Talibance, aby za peníze složili zbraně

Německo se chystá oslovit bojovníky afghánského Talibanu, aby za peníze zanechali svých ozbrojených aktivit. Má jít o součást nové strategie, kterou chtějí západní mocnosti představit příští týden na ostře sledované konferenci v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovník Tálibánu- ilustr. foto | Foto: Dana Wiesnerová

"Mnoho osob se k extremistům nepřidalo z fanatického přesvědčení, nýbrž kvůli existenční nouzi," uvedl spolkový ministr zahraničí Guido Westerwelle pro Bild am Sonntag.

Kabinet Angely Merkelové chce těmto bojovníkům a jejich rodinám nabídnout ekonomickou a sociální perspektivu. Má jít o koordinovaný program možnosti vystoupit z řad Talibanu a znovu se začlenit do afghánské společnosti.

Spolková vláda chystá pro londýnskou konferenci taky další zásadní příspěvek v podobě zintenzivnění výcviku afghánských policistů. Ze 30.000 chybějících strážců zákona by plnou polovinu měli do konce roku 2012 vycvičit němečtí instruktoři.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme