Německá vláda nadále proti zásahu v Iráku

Německo podporuje mezinárodní boj s terorismem a je připraveno bránit občanské svobody ve světě. V programovém prohlášní nové německé vlády to dnes na půdě Bundestagu potvrdil kancléř Gerhard Schröder. Úder proti Iráku ale nový německý kabinet i nadále odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder | Zdroj: ČTK

Jak uvádí berlínský zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, v hodinovém projevu před poslanci Bundestagu kancléř nastínil obrysy vládní politiky v ekonomice, v domácí i zahraniční politice. Rozšíření Evropské unie označil za historickou událost a boj s mezinárodním terorismem za nezbytnost. Kromě toho připomněl: "Německo je dnes s téměř deseti tisíci vojáky v mezinárodním nasazení druhou zemí za Spojenými státy, co se týče počtu nasazených jednotek."

Schröder je pro důkladnou kontrolu všech zbrojních zařízení v Iráku a pro pokračování mezinárodních mírových misí. Také v domácí politice chce zvýšit bezpečnost občanů a záruky jejich svobod. V ekonomice pak hodlá dosáhnout rozvoje investic a vyšší legální zaměstnanosti.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme