Brazílie 4:0 Jižní Korea

Německá vláda posvětila prodloužení mise svých vojáků v Libanonu

O plných 15 namísto dosavadních 12 měsíců prodloužila spolková vláda mandát německých příslušníků libanonské mírové mise OSN. Maximální početní stav kontingentu ale kabinet naopak snížil. Vláda taky schválila novou koncepci afghánské mise, kterou většina německé veřejnosti jako takovou odmítá. V obou případech bude mít ještě konečné slovo Spolkový sněm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wiesel | Foto: FAS

Německé válečné námořnictvo pomáhá dvěma minolovkami a jednou zásobovací lodí střežit libanonské pobřeží a bránit v pašování zbraní. Podíl na misi UNIFIL je prvním ozbrojeným nasazením na Blízkém východě v historii bundeswehru.

Prvotní schvalování mandátu před dvěma bylo na politické scéně velmi bouřlivé, protože si nikdo neuměl představit, že by spolu mohli případně zkřížit zbraně němečtí a izraelští vojáci. Teď spolková vláda potvrdila prodloužení mandátu o netradičních 15 měsíců a snížení maximálního početního stavu ze 1400 na 1200 vojáků.

Pouze dvanáctiměsíční mandát by totiž vypršel po skončení stávajícího volebního období, ale ještě před ustavující schůzí nového Spolkového sněmu.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme