Německá vláda schválila přísnější zákony pro uprchlíky

Žadatele o azyl, kteří se v Německu dopustí trestného činu, chce německá vláda rychleji deportovat do jejich původních zemí. Novelu zákona, kterou připravila ministerstva vnitra a spravedlnosti, dnes v Berlíně schválila vláda. Než vstoupí v platnost, musí ji odsouhlasit ještě parlament.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancléřka Angela Merkelová na zasedání CDU v Mohuči

Kancléřka Angela Merkelová na zasedání CDU v Mohuči | Zdroj: Reuters

Úprava zákona je přísnější v tom, že k vykázání ze země bude jako důvod stačit i podmínečné odsouzení žadatele o azyl v délce více než jednoho roku. Dosud se deportace vztahovaly pouze na ty, kteří byli odsouzeni k bezpodmínečným trestům vyšším než dva roky.

Návrh také uvádí, že žadatel o azyl či jakýkoli jiný cizinec páchající v Německu ve zvýšené míře kriminální činnost svým chováním ohrožuje občanský klid a vstřícnost společnosti k přistěhovalectví a k přijímání běženců.

Přísnější zákony jsou reakcí na sexuální útoky ze silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem a dalších německých městech, kterých se podle dosavadních zjištění policie dopustili cizinci a azylanti ze severní Afriky a také Sýrie.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme