Německá vláda se bude zabývat údajnou šikanou českých řidičů

Spolková vláda se bude zabývat údajnou šikanou českých řidičů při policejní kontrolách v německém pohraničí. V Berlíně to přislíbil německý ministr zahraničí Guido Westerwelle. Otázku nadnesl při jednání jeho český protějšek Jan Kohout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kohout a Guido Westerwelle | Zdroj: ČTK

Dvojice Kohout - Westerwelle se shodla v názoru, že takzvané závojové pátrání není porušením doslovného znění Schengenské dohody. Podle šéfa české diplomacie ale chování policistů může být v rozporu s duchem dohody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání ministra Kohouta v Berlíně sledoval tamní zpravodaj ČRo Jiří Hošek

"Jsou určité případy, kdy jsou oprávněné obavy, že byla narušena řekněme lidská důstojnost lidí, kteří jsou kontrolováni," upozornil český ministr zahraničí.

Jan Kohout předal Guidu Westerwellemu konkrétní případ řidiče, který musel policistům odevzdat vzorek moči v příkopě u hlavního silničního tahu.

"Budu se těmto kauzám samozřejmě věnovat. Ani v náznaku nemyslíme na diskriminaci občanů báječné české země. Jsme spřátelené státy. Uděláme všechno pro to, aby už nevznikal dojem, že zde dochází k šikaně," slíbil ministr Westerwelle.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme