Německá vláda údajně vyzvala k odstavení Temelína

Německá vláda podle rozhlasové stanice BBC vyzývá Českou republiku, aby vyřadila z provozu Temelín. Vláda premiéra Zemana by stanovisko německého kabinetu měla obdržet v nejbližších dnech. Ten poukazuje na údajná zbývající bezpečnostní rizika jihočeské elektrárny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak potvrdili berlínské zpravodajce Českého rozhlasu Zitě Senkové na Spolkovém tiskovém úřadu, německá vláda zaujala na svém středečním zasedání stanovisko k temelínské elektrárně, které bude tlumočeno pouze vládě v Praze. Příslušné prohlášení spolkového kabinetu bylo české vládě odesláno ve čtvrtek. Podle dalších informací Spolkového tiskového úřadu se jedná o standardní prohlášení, v němž měl kabinet Gerharda Schrödera pouze podpořit dosavadní, české straně dobře známý, postoj spolkového ministra životního prostředí. Ten Temelín označil za projekt včerejška a požadoval prozkoumání jeho vlivu na životní prostředí. Na základě expertízy německého Úřadu pro bezpečnost reaktorů ministr životního prostředí vytýkal jihočeské elektrárně zejména nedostatečně pevnou konstrukci tlakového parovodu.

Marika Táborská, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme