Německá vládní koalice se na mimořádné schůzi pokusí vyřešit spory ohledně uprchlické krize

V Berlíně se dnes mimořádně scházejí šéfové německých vládních stran. Jednat budou o uprchlické krizi a zejména o rozdílných postojích. Bavorská strana CSU kritizuje už několik týdnů kancléřku Angelu Merkelovou kvůli její vstřícné azylové politice.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vybraní lídři evropských zemí jednají v Bruselu o uprchlické krizi. Kancléřka Angela Merkelová zdůraznila, že s běženci je potřeba zacházet důstojně

Vybraní lídři evropských zemí jednají v Bruselu o uprchlické krizi. Kancléřka Angela Merkelová zdůraznila, že s běženci je potřeba zacházet důstojně | Zdroj: Reuters

„Pokud se azylová politika nezmění, ohrožuje to existenci obou stran CDU i CSU," řekl už dříve bavorský premiér Horst Seehofer. Sice zdůrazňuje, že za kancléřkou Merkelovou stojí, nicméně ji neustále kritizuje. Obává se, že jeho strana ztratí konzervativní voliče.

Šéfka CDU Angela Merkelová chápe situaci, ve které se Horst Seehofer nachází. Její úkol, jak dříve řekla v německé televizi, je ale problém vyřešit a ne mluvit o tom, jak těžké to je.

Třetí koaliční partner, sociální demokraté, žádají, aby koalice mluvila jedním hlasem.

Zhruba čtyři stovky Němců už kvůli uprchlické politice podalo na Angelu Merkelovou trestní oznámení pro velezradu. Kancléřka podle nich svou vstřícnou politikou vůči přistěhovalcům ohrozila ústavní pořádek v zemi.

Podle neoficiálních odhadů přišlo do Německa za první tři čtvrtletí tohoto roku kolem 800 tisíc migrantů a celkem by jich za letošní rok mohlo dorazit až 1,5 milionu.

Nejpostiženější spolkovou zemí je Bavorsko. Denně sem z Rakouska přichází několik tisíc lidí.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme