Německá zpěvačka, která vědomě šířila HIV, do vězení nepůjde

Zpěvačka Nadja Benaissová do vězení nepůjde. Soud v německém Darmstadtu ji za vědomý přenos nákazy viru HIV odsoudil na dva roky podmíněně. K tomu si ještě odslouží 300 hodin veřejných prací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá zpěvačka Nadja Benaissová | Zdroj: ČTK

Jako polehčující okolnost posloužil fakt, že zpěvačka se ze svého činu upřímně kála. Obžaloba ji vinila z těžkého ublížení na zdraví. Důvodem bylo, že provozovala několikrát nechráněný sex, ačkoli věděla, že má virus HIV. Jeden z mužů se virem HIV rovněž nakazil.

Hvězda německé populární skupiny No Angels si po vynesení rozsudku evidentně oddychla, jak přiznala, během přelíčení se několikrát její zdravotní stav zhoršil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proces s populární zpěvačkou sledovala v Německu zpravodajka ČRo Klára Stejskalová

Podle berlínského novináře a spolupracovníka Českého rozhlasu Jaroslava Šonky došlo při rozhodování soudu k částečné shodě žalobců a obhájců obžalované. Soudní rozhodnutí pak nebylo příliš velkým překvapením.

Jak v Odpoledním Radiožurnálu řekla zpravodajka ČRo v Německu Klára Stejskalová, proces sledovala nejen média, ale také různé nevládní organizace. „Byly tady obavy, aby nedošlo ke kriminalizaci lidí nakažených virem HIV. Hodně se hovořilo o tom, že odpovědnost při sexu musí mít oba partneři a nelze vinu házet jen na jednoho z nich,“ uvedla.

Připomněla, že Benaissovou soudil soud pro mladistvé: „K nechráněnému styku se třemi muži, kdy jeden z nich se nakazil, mělo totiž dojít v době, kdy zpěvačce bylo 17 let. Tehdy žila velmi bouřlivým způsobem života - brala drogy a žila nějakou dobu i na ulici.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovník Českého rozhlasu v Berlíně Jaroslav Šonka v pořadu Ozvěny dne Radiožurnálu.mp3

Dnes je zpěvačce 28 let. Prodleva je podle zpravodajky dána tím, že jeden z uvedených mužů se o nemoci Benaissové dozvěděl teprve loni, nechal si udělat test, který ukázal, že je také nakažený.

„Zpěvačka pak byla před jedním koncertem zatčena a strávila 10 dní ve vězení. Dnes je zpěvačka matkou a žije spořádaným způsobem života,“ dodala zpravodajka.

Klára Stejskalová, Katka Brezovská, Daniela Karafiátová, Jan Piroch, Eva Presová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme