Německé dráhy nabídly nespokojeným strojvedoucím vlastní tarifní smlouvu

Německé dráhy nečekaně nabídly nespokojeným strojvedoucím z odborového svazu GDL vlastní tarifní smlouvu. Ta ale musí zapadat do celkového tarifního rámce státního koncernu. Dráhy jsou taky strojvůdcům ochotné lépe platit. Ti ale nejnovější nabídku bleskurychle odmítli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rychlovlak | Foto: Jan Rosenauer

"Návrh Německých drah je v každém ohledu nedostatečný," vzkázal šéf svazu GDL Manfred Schell. Strojvůdci se tedy k nabídce státního koncernu postavili odmítavě, byť ten obsahoval jejich hlavní požadavek, tedy samostatnou tarifní smlouvu. Ta ovšem vychází z obdobných dohod, které dráhy uzavřely s dalšími dvěma odborovými centrálami GDBA a Transnet. Členům odborového svazu GDL ale mimo jiné vychází vstříc v plánování služeb.

Dráhy taky strojvůdcům nabídly jednorázové vyplacení až 2000 eur za odpracované přesčasové hodiny. "Takovou nabídku nikde jinde v Německu nenajdete," prohlásila personální šéfka Německých drah Margret Suckalová. Odboráři chtějí s vedením drah dále jednat a další protesty tak v tomto týdnu zřejmě nehrozí.

Jiří Hošek, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme