Německé dráhy opět čelí palbě kritiky, kvůli sněhu

Německé vlaky nabírají v posledních dnech kvůli špatnému počasí i několikahodinová zpoždění. Na nádražích mrznou stovky cestujících, vedení německých drah čelí další kritice.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín, Hauptbahnhof

Berlín, Hauptbahnhof | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Po problémech s výpadky klimatizace během letních veder se německé vlaky opět dostávají do potíží způsobených počasím. A vedení drah muselo opět přistoupit na finanční odškodnění cestujících.

Všichni, kteří uvízli bez tepla a světla kvůli výpadku proudu ve vlaku mezi Hamburkem a Lübeckem, dostanou 250 eur. Mnozí z 400 pasažérů to odnesli psychickým šokem i podchlazením organizmu.

V posledních dvou dnech například na nádraží v Essenu jen málokterý vlak přijel načas, výjimkou nebylo ani sedmdesátiminutové zpoždění. Vlaky ICE při mrazu zpomalují automaticky.

Německá média si kladou otázku, zda si má cestující pomalu zvykat na skutečnost, že vlaky nejezdí podle jízdního řádu, ale podle počasí.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme