Německé dráhy si zjišťovaly informace o zdraví svých zaměstnanců

Vedení Německých drah (Deutsche Bahn) přiznalo další zneužívání osobních dat svých zaměstnanců. Státní dopravce shromažďoval a vyhodnocoval také informace o jejím zdravotním stavu. Jejich charakter šel daleko za rámec toho, co by měl zaměstnavatel vědět. Firma už dříve přiznala, nechala špehovat plných 173 tisíc svých zaměstnanců. Jejich data se pak dostala do oběhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá železnice | Foto: www.db.de/site/bahn/de/start.html

Aféra se zneužíváním dat u Německých drah, která už stála místo jejich šéfa Hartmuta Mehdorna, se dál rozrůstá. Způsob, jakým se u státní společnosti nakládalo s osobními údaji, nemá v Německu obdoby. Nejnověji se ukázalo, že dopravce shromažďoval data o všeobecném zdravotním stavu zaměstnanců dceřiné firmy, která se stará o bezpečnost na železnici. Šlo o informace, které s prací zhruba dvou tisícovek osob neměly nejmenší spojitost.

Už dříve se prokázalo, že dráhy protiprávně sledovaly některé zaměstnance a četly jejich e-mailovou komunikaci. Vedení společnosti chtělo zjistit, zda jsou zaměstnanci náchylní ke korupci. Podle všeho se ale Německé dráhy dopustily vážného prohřešku proti zákonu na ochranu osobních údajů. Řada nelegálně nashromážděných dat se při této operaci dostala do oběhu.

Přečtěte si také:

Stávka i skandál kolem špehování zaměstnanců tíží Německé dráhy
Dopravu na německé železnici zasáhla varovná stávka
Vstup Německých drah na burzu se kvůli finanční krizi odkládá

Jiří Hošek, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme