Německé dráhy zpřísňují postup proti černým pasažérům

Černí pasažéři na německé železnici budou už v případě prvního prohřešku čelit trestnímu oznámení. Státní dopravce se tak snaží s okamžitou platností řešit prudký nárůst počtu osob, které cestují bez platné jízdenky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá železnice | Foto: www.db.de/site/bahn/de/start.html

K tradičním 40 eurům pokuty teď černým pasažérům začne poštou přicházet ještě trestní oznámení. Dosud se tak dělo až v případě třetího podobného deliktu. Finančními problémy sužovaná společnost tak reaguje na razantní nárůst počtu notorických černých pasažérů, kteří jí působí mnohamiliónové škody.

Zatímco za celý loňských rok evidovaly Německé dráhy a Spolková policie 50.000 trestních oznámení, za prvních šest měsíců roku 2009 už jich je bezmála 40.000. Týdeník Der Spiegel propočítal, že by se podle nových pravidel mohl počet trestních oznámení vyšplhat ročně až na 600.000. Policisté se podle médií děsí, že budou zavaleni novou administrativou.

Značnou pozornost vzbudilo mezitím v Německu zatčení 63letého muže z Frankfurtu nad Mohanem, který zřejmě léta jezdil načerno ve falešné uniformě generálmajora bundeswehru a s falešnou volnou jízdenkou.

Přečtěte si také:
Nečekaně brzy tentokrát končí tarifní spor na německé železnici
Dopravu na německé železnici zasáhla varovná stávka
Stávka i skandál kolem špehování zaměstnanců tíží Německé dráhy
Vstup Německých drah na burzu se odkládá na další volební období
Vstup Německých drah na burzu se kvůli finanční krizi odkládá

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme