Německé mediální imperium chce převzít Murdoch

Krach jednoho z největších tiskových magnátů v Německu je už neodvratný. Jak hlásí zpravodaj Českého rozhlasu ve Spolkové republice David Šťáhlavský, impérium Lea Kircha podle všeho ovládne jiný tiskový magnát a to Rupert Murdoch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

televizní věž Žižkov
Přehrát

00:00 / 00:00

David Šťáhlavský o německém mediálním impériu

Murdoch má z Kirchových aktivit zájem hlavně o výdělečnou televizi SAT1 a PRO7. Už před měsícem přitom vyjadřovali obavy z příchodu Murdocha, který stojí v čele pátého největšího mediálního koncernu na světě. "Je to docela jiná liga, než jakou jsme v Německu dosud kopali," tvrdí experti. Druhým zájemcem o Kirchovo mediální impérium je koncern Mediaset italského premiéra Silvia Berlusconiho. 75letý Kirch vzdal po 47 letech boj o své impérium zadlužené 6 a půl miliardami eur, to je přes dvě stě miliard korun. Zadarmo ale neodejde. Podle dobře informovaných kruhů by mu měla zůstat vysílací práva na přenosy ze světového fotbalového šampionátu v roce 2006.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme