Německé parlamentní volby skončí v Drážďanech

Dodatečné volby čekají o víkendu obyvatele Drážďan. Hlasování v řádném termínu bylo odloženo kvůli smrti kandidátky. Saská metropole by se tak měla stát barometrem nálad voličů po té, co volby do Bundestagu skončily patem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drážďany | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Po zahřívací agitaci stran Zelených a FDP ve čtvrtek, přijíždějí dnes do Drážďan lídři obou hlavních stran Angela Merkelová a Gerhard Schröder. Jaký je cíl CDU? O tom exkluzivně Českému rozhlasu řekl hlavní kandidát strany Andreas Lömmel: "Chceme získat přímý mandát a získat do nejvíce v hlasování pro politické strany, aby bylo jasné, že voliči chtějí Angelu Merkelovou a ne Gerharda Schrödera."

I když kancléř působí stále unavenějším dojmem, přijede dnes odpoledne osobně agitovat za SPD, jen přesvědčivé vítězství mu může zřejmě ještě zachránit křeslo. Také o svých volebních zkušenostech bude pak večer hovořit v Praze s českým premiérem Jiřím Paroubkem.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme