Německé parlamentní volby ukončí hlasování v Drážďanech

Dnes končí mimořádné parlamentní volby v Německu. Většina země už sice volila, ale v Drážďanech se hlasování posunulo kvůli smrti jedné z kandidátek. Odborníci očekávají, že výsledek bude důležitým psychologickým argumentem obou hlavních politických stran při sestavování vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drážďany | Foto: David Šťáhlavský

Těsné vítězství konzervativní pravice se pravděpodobně jen potvrdí. Jak předvídá dnešní vydání nedělníku Bild am Sonntag, pravicový kandidát získá v Drážďanech přímý mandát a CDU jako strana s 28 procenty porazí Levicové postkomunisty a SPD.

Vzhledem ke složitému volebnímu systému se však rozložení sil v Bundestagu nezmění a zústane na 225 křeslech pro Unii a 222 pro SPD. "Budu ráda až bude zítra večer," přiznává kandidátka SPD Marlies Volkmerová.

"Můj hlas stejně nic nezmění," říká jedna z voliček o své účasti. Naopak volič středního věku Českému rozhlasu potvrzuje, že volit půjde, protože ještě není rozhodnuto, kdo bude kancléřem, a i jeho hlas tomu může pomoci.

Marie Matúšů, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme