Německé parlamentní volby ukončí hlasování v Drážďanech

Dnes končí mimořádné parlamentní volby v Německu. Většina země už sice volila, ale v Drážďanech se hlasování posunulo kvůli smrti jedné z kandidátek. Odborníci očekávají, že výsledek bude důležitým psychologickým argumentem obou hlavních politických stran při sestavování vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drážďany

Drážďany | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Těsné vítězství konzervativní pravice se pravděpodobně jen potvrdí. Jak předvídá dnešní vydání nedělníku Bild am Sonntag, pravicový kandidát získá v Drážďanech přímý mandát a CDU jako strana s 28 procenty porazí Levicové postkomunisty a SPD.

Vzhledem ke složitému volebnímu systému se však rozložení sil v Bundestagu nezmění a zústane na 225 křeslech pro Unii a 222 pro SPD. "Budu ráda až bude zítra večer," přiznává kandidátka SPD Marlies Volkmerová.

"Můj hlas stejně nic nezmění," říká jedna z voliček o své účasti. Naopak volič středního věku Českému rozhlasu potvrzuje, že volit půjde, protože ještě není rozhodnuto, kdo bude kancléřem, a i jeho hlas tomu může pomoci.

Marie Matúšů, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme