Německé prvomájové demonstrace: 1 těžce zraněná

Prvomájové demonstrace se dnes konaly také po celém Německu - nesly se hlavně v duchu protestů proti nezaměstnanosti. Oslavy svátku práce tradičně zneužili už v jeho předvečer stovky výtržníků k pouličním nepokojům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Nelichotivá patnáctiletá tradice bouřlivých prvních májů v Berlíně pokračovala i letos. Krátce po půlnoci se střetly stovky pouličních výtržníků s policií, která se jim snažila zabránit v rabování. Jedna žena byla zraněna těžce, desítky dalších, včetně policistů, lehce. 25 nejaktivnějších chuligánů bylo zatčeno.

Za bílého dne pak proběhly pokojné manifestace odborů a levicových sil. Kancléř Schröder slavil v Lipsku. V předvolebním roce slíbil novým spolkovým zemím více investic, a tedy lepší životní podmínky. Lipsko na Schröderovy sliby ale odpovědělo skandováním jména Schroibr - tedy složeninou jmen Schöder a Stoiber, který je pravicovým vyzyvatelem sociálnědemokratického kancléře k zářijovým volbám.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme