Německé silnice zasáhla kalamita

Náledí, sníh, ale také kroupy způsobily dnes v Německu kalamitu. Mnoho dopravních nehod hlásí zejména ze severních oblastí země, kde si kluzká dálnice vyžádala už jeden lidský život. Zimní počasí komplikuje život také v řadě obcí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zimní počasí

zimní počasí | Zdroj: ČTK

Nečekaný příliv sněhu umocněný krupobitím a ledovkou způsobil na severu Německa 55 dopravních nehod. Na dálnici A7 severně od Hannoveru došlo k řetězové nehodě celkem dvanácti aut. Jeden muž zahynul, další čtyři lidé byli zraněni těžce. Provoz ve směru na Hannover musel být zcela přerušen. Také v opačném směru srážka pěti vozů značně zkomplikovala provoz.

Živly řádily i na druhém konci Německa. V řadě obcí a měst v Bádensku-Württembersku po bouři vypadl elektrický proud. Patnácticentimetrová sněhová pokrývka a vyvrácené stromy zablokovaly na mnoha místech automobilovou dopravu.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme