Německé univerzity zažívají týden studentských protestů

Čím dál tím radikálnější jsou protesty studentů německých vysokých škol za zlepšení vzdělávacího systému. V následujících dvou dnech by mělo po celém Německu vstoupit do "stávky" na 150.000 studentů. Ve středu by navíc měli do ulic vyjít taky učitelé škol všech stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stávkující studenti Humboldtovy univerzity

stávkující studenti Humboldtovy univerzity | Zdroj: ČTK

Studentům i pedagogům vadí, že na vzdělání putuje málo peněz. Studenti navíc protestují proti nedostatečnému vlivu na chod vzdělávacích zařízení a údajně příliš náročným a často nesmyslným studijním programům. Trnem v oku jsou hlavně bakalářské cykly.

Policie už musela řešit akci několika stovek studentů Svobodné univerzity v Berlíně, kteří spontánně obsadili prostory vedení školy. Muži zákona se možná zapotí taky při plánovaném fiktivním přepadení banky Hypo Real Estate studenty. Ti chtějí tímto netradičním způsobem upozornit na potřebu "ochranných deštníků" nejen pro finanční domy, ale taky pro školy.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme