Německé volby provází vysoká účast voličů

Nervózní atmosféra, na většině země slunečné počasí a vysoká volební účast. To jsou zatím průvodní znaky dnešních předčasných parlamentních voleb v sousedním Německu. Strany křesťanské unie by v nich rády vyhodily po sedmi letech ze sedla současnou rudo-zelenou vládu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojice v tradičních bavorských oblecích

Dvojice v tradičních bavorských oblecích | Zdroj: ČTK

Jak zatím volby probíhají v jednom ze dvou drážďanských obvodů, prozradí přímo z místa zvláštní zpravodaj Radiožurnálu Jiří Hošek.

Ve 12 hodin odevzdalo svůj hlas v obvodě Drážďany II, ke kterému patří i nedaleká Míšeň, už 42 procent oprávněných voličů. To je o sedm desetin procenta víc, než za stejnou dobu při posledních volbách v roce 2002.

Většinu obyvatel drážďanské čtvrti Neustadt tvoří důchodci, ale početně silná je také komunita mladých lidí. "Odevzdal jsem jen svůj druhý hlas a to Zeleným." "Takhle to nemůže jít dál, volil jsem CDU." "Volil jste opozici? Ne!" "Volil jsem Spojenectví 90 - Zelené."

Podle předsedy Spolkového statistického úřadu Johanna Hahlena se zhruba v půl čtvrté dozvíme, jak vypadala volební účast na celém území Německa v prvních šesti hodinách hlasování.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme