Přes Německo a Polsko se přehnal silný vítr. Bouře Xavier zabila 9 lidí

Přes severní Německo a Polsko prošla bouře Xavier. V Hamburku, Berlíně, Braniborsku a Mecklenbursku připravily padající stromy o život celkem sedm lidí. V Polsku bouře zabila dva lidi. Větrné smršti se vyhýbala i letadla a řada letů musela být zrušena. Berlínští hasiči dokonce kvůli počasí vyhlásili výjimečný stav.

Berlín (Aktualizováno: 14:12 6. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poškozené auto v Hannoveru. Severním Německem se prohnala bouře Xavier | Zdroj: ČTK

Z následků prudké větrné bouře se bude sever Německa ještě chvíli vzpamatovávat. V německé metropoli způsobily popadané stromy dopravní komplikace, odpoledne se z bezpečnostních důvodů zastavily příměstské vlaky na nejvytíženějších berlínských trasách.

Odložte horské túry, varují meteorologové. V Česku bude silně foukat

Číst článek

Městskou dopravu zastavil z velké části také Hamburk. V přístavu Wilhelmshafen se po prudkých nárazech větru zřítil do moře nákladní jeřáb.

Německé dráhy se podle svého mluvčího Achima Stausse rozhodly zastavit dopravu v několika spolkových zemích na severu Německa.

Ve večerních hodinách se situace uklidnila a na některých tratích se po odklizení stromů opět rozjely vlaky. Řada cestujících se ale do svého cíle nedostala.

Xavier dorazil i do Polska

Podle polského deníku Rzeczpospolita bylo kvůli bouři dočasně bez proudu na 700 000 domácností.

Kvůli popadaným stromům a sloupům elektrického vedení byla na západě Polska omezená taky železniční doprava. Národní dopravce PKP proto na řadu spojů nasadil dieselové lokomotivy.

Bouři Xavier doprovází vítr o rychlosti až 150 kilometrů v hodině.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme