Německem stále hýbe obří daňový skandál

Německo stále žije daňovým skandálem, který je považovaný za vůbec největší v poválečné historii. Je do něj zapleteno několik stovek tamních milionářů, kteří měli do Lichtenštejnska převádět gigantické sumy peněz a neodvádět přitom daně ve své vlasti. Obří podvod zřejmě pomohla odhalit německá zahraniční rozvědka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

LGT Bank Vaduz | Foto: www.liechtenstein.li

DVD s kompromitujícími údaji o klientech lichtenštejnské banky LGT prodal neznámý kupec za 5 miliónů eur spolkové zpravodajské službě BND. Do neobvyklé transakce byl údajně zasvěcen taky spolkový ministr financí Peer Steinbrück.

Podle serveru Spiegel.ONLINE se teď tajný informátor obává o svůj život a požádal o policejní ochranu. Prvním podezřelým prominentem, jehož dům a kancelář ve čtvrtek vyšetřovatelé prohledali, byl šéf Německé pošty Klaus Zumwinkel. Ten také podal kvůli údajným daňovým únikům demisi.

O daňové aféře se ohnivě diskutuje taky na politické scéně. Předsednictvo sociální demokracie chce v pondělí přijmout usnesení, podle něhož by daňové delikty do budoucna nebyly posuzovány jako kavalírské prohřešky, ale naopak tvrdě trestány.

Jiří Hošek, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme