Německo a Itálie: teroristé mohou útočit

Německo a Itálie se obávají možných útoků teroristů. Spolkový kriminální úřad BKA varuje před akcemi islámských radikálů, jejichž cílem mají být prázdninové lodní přívozy. Ve stavu nejvyšší pohotovosti je také policie v italských Benátkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

WTC se řítí k zemi

Kriminální ústředna podle německého tisku varovala všechny tamní rejdařské společnosti. Kapitáni lodí byli vyzváni, aby pečlivě prověřovali všechny cestující. I když experti pochybují o hodnověrnosti důkazů, kterými disponuje BKA, ministr vnitra Otto Schilly trvá na nejvyšší možné bdělosti.

Zpřísněná bezpečnostní opatření potvrzuje společnost TT Line a Scandlines dokonce uvažují o nasazení zvláštních komand na palubách. Varování zatím nevyvolalo žádnou paniku na veřejnosti, byť důvodné podezření na přípravu atentátu proti lodním přívozům potvrzují i zprávy izraelské výzvědné služby Mossad.

V Benátkách hlídkují kolem pobřeží malé ponorky a přístup do oblasti židovského ghetta je uzavřen jak z pevniny, tak od moře. Policie zatím odmítá poskytnout k operaci jakékoli podrobnosti a poukazuje na nutnost zabránit "nepředvídaným událostem".

Ve středu místní noviny informovaly, že italští vyšetřovatelé odhalili spiknutí, podle kterého členové Al-Káidy plánovali minulý rok útoky proti několika cílům na území Itálie. Mezi těmito cíli tisk uvedl římskou baziliku svatého Petra, nejmenovaný chrám v Benátkách a americké velvyslanectví v Římě.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme