Německo a Rakousko budou dál chránit svůj pracovní trh

O další tři roky prodlouží Německo a Rakousko přechodné období na volný pohyb pracovních sil z nových členských zemí EU. Opatření, které se týká také zaměstnávání Čechů, tak má platit až do roku 2009. Informaci přináší ve svém zítřejším vydání deník Märkische Oderzeitung.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obchodní třída | Foto: Jan Rosenauer

Podle listu se na prodloužení přechodného období dnes na neformální schůzce v Berlíně dohodli ministři práce obou zemí, Němec Franz Müntefering a Rakušan Martin Bartenstein. Rakousko chce na ochranu pracovního trhu klást důraz během svého probíhajícího unijního předsednictví.

"Obě země potřebují více času, aby zmírnily tlak uchazečů z nových členských států na národní trhy práce," tvrdí ministr Bartenstein. Pokud by hrozba výrazného narušení domácího pracovního trhu pokračovala, může být přechodné období posléze prodlouženo o dalších 24 měsíců, tedy až do roku 2011.

Německé odbory podle listu dnešní dohodu přivítaly. "Neomezený přístup unijních nováčků by německý trh neunesl," prohlásil jeden z mluvčích odborů.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme