V Bavorsku havaroval autobus s českými turisty. Zraněno bylo 14 lidí, čtyři těžce

V Německu havaroval v sobotu ráno autobus s českými turisty, kteří se vraceli z Itálie do České republiky. Dolnobavorské policejní prezidium zpočátku potvrdilo 10 lehkých nebo středních zranění, uvedlo na twitteru české ministerstvo zahraničí. Mluvčí dolnobavorské policie Johann Lankes ale později uvedl, že nehoda si vyžádala čtyři těžce a deset lehce zraněných. O život nikdo nepřišel.

Řezno (Aktualizováno: 14:34 21. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O deseti zraněných mluvila okolo 11. hodiny dopolední na Radiožurnálu i generální konzulka v Mnichově Kristina Larišová. O několik hodiny později je bilance zraněných opět vyšší.

„Deset osob utrpělo lehká zranění a z nemocnice je už propustili. Čtyři osoby utrpěly těžká zranění,“ řekl mluvčí. Podle něj je běžné, že je situace na místě nehody nepřehledná, a bilance zraněných se tak může časem měnit. Těžké zranění podle policie utrpěly dvě ženy ve věku 21 a 47 let a dva muži ve věku 48 a 52 let.

❗️🇩🇪 Ranní nehoda autobusu s českými turisty z Itálie na dálnici v Bavorsku: podle dolnobavorského policejního prezidia je 10 lehce nebo středně zraněných, nikdo není ohrožen na životě. Náš konzulát v Mnichově je v kontaktu s německými úřady a je připraven poskytnout pomoc.

10:09 – 21. 08. 2021

8 32

Čedok, který výpravu do Itálie organizoval, v ranní tiskové zprávě napsal, že při nehodě bylo v autobusu 34 českých turistů. Dolnobavorská policie hovoří o 35 cestujících a dvou řidičích. Podle cestovní kanceláře byla v autobuse kromě 34 turistů také jedna průvodkyně. 

Nehoda se stala okolo sobotních 6.30 na dálnici A93 v dolnobavorském okrese Kelheim, jižně od města Řezno. Zranění byli ihned převezeni do blízkých nemocnic, pro ostatní poslala cestovní kancelář Čedok náhradní autobus.

Probíhající vyšetřování

Na místě již začalo vyšetřování. Podle tamní policie se na nehodě nepodílelo žádné jiné vozidlo. Autobus, který řídil 57letý Čech, sjel z krajnice a převrátil se na bok poté, co se rozkymácel při sjezdu z dálnice A93 na silnici B15. Škodu policie odhadla na 100 000 eur (téměř 2,6 milionu korun). Řidič zranění neutrpěl.

„Pravděpodobně se jednalo o mikrospánek. Na místě nehody nebylo žádné další vozidlo. Řidič sjel z dálnice v pravotočivé zatáčce a autobus se převrátil na bok. Díky spolupráci bavorsko-českého centra v oblasti policejních zásahů byly přivolány i naše policejní síly a dostaly také tlumočníka,“ doplnila Larišová.

Mikrospánek jako možnou příčinu nehody zmínilo i české ministerstvo zahraničí. Mluvčí dolnobavorské policie Lankes ale tuto vyšetřovací verzi odmítl potvrdit. „V tuto chvíli nemůžeme k příčině nehody poskytnout žádné jisté údaje,“ řekl.

Jan Pokorný, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme