Stuttgart, Essen i Mohuč. V Německu roste počet velkých měst považovaných za ohniska covidu-19

V Německu roste počet velkých měst, která úřady považují za ohniska šíření koronaviru. O víkendu hranici 50 nakažených na 100 000 obyvatel za týden překročily Kolín nad Rýnem, Stuttgart, Essen či Mohuč (Mainz), informovala v neděli agentura DPA.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zavřené restaurace a bary v Berlíně

Zavřené restaurace a bary v Berlíně | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Symbolickou hranici už dříve překonaly také Berlín, Frankfurt nad Mohanem či Brémy. Mnichov je těsně pod ní. Více než 50 nakažených na 100 000 obyvatel za týden má i řada menších měst po celé zemi.

Berlínská policie vyklidila známý squat Liebig 34. Na akci přijelo 1500 těžkooděnců, očekávali odpor

Číst článek

Kancléřka Angela Merkelová se přitom v pátek na jednání se starosty jedenácti největších německých měst dohodla, že po překročení zmiňované hranice budou města zpřísňovat opatření proti šíření viru SARS-CoV-2.

V Berlíně například v sobotu vstoupila v platnost omezená otevírací doba barů, hospod a restaurací. Stuttgart a Kolín nad Rýnem omezily pití alkoholu na veřejnosti a zpřísnily i opatření, která se týkají nošení roušek.

Oslavy 30 let od sjednocení Německa překazila protikoronavirová opatření

Číst článek

Německo za sobotu zaznamenalo 3483 nových případů nákazy. Údaj je nižší než v předchozích dnech, o víkendu se ale běžně testuje méně lidí než ve všední dny.

Kvůli rostoucímu počtu nakažených v neděli bavorský premiér Markus Söder vyzval, aby se po celém Německu zpřísnil postih lidí, kteří koronavirová opatření nedodržují. V Bavorsku se nyní platí za porušení pravidel 250 eur (přes 6700 Kč).

Armin Laschet, premiér nejlidnatější německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, která je po Bavorsku druhou zemí s nejvyšším počtem nakažených, v neděli Söderův návrh podpořil. Na pořad jednání by se mohlo zvýšení pokut dostat už ve středu, kdy budou předsedové vlád jednotlivých spolkových zemí jednat s kancléřkou Merkelovou o dalším postupu v boji s koronavirem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme