Zablokované dálnice, problémy na železnici i na letišti. Německo zasáhly silné bouře

Zatímco některé evropské země stále sužují vedra, v Německu ve čtvrtek způsobily problémy, zejména v dopravě, bouřky a déšť. Kvůli nim musel být na půl hodiny přerušen provoz na největším německém letišti ve Frankfurtu nad Mohanem, v témže městě kvůli počasí zastavili asi na hodinu i vlakovou dopravu na hlavním nádraží. Spadlé stromy blokovaly odpoledne také provoz na dálnici A3, uvedla agentura DPA.

Berlín/Paříž (Aktualizováno: 21:36 9. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: pxhere CC0 Public Domain

Ve Frankfurtu zastavili na hlavním vlakovém nádraží provoz kolem 15.30 SELČ, asi hodinu nato byl provoz obnoven, uvedla mluvčí železnic. Cestující ale musí počítat se zpožděním, dodala. Omezení se dotklo dálkové i regionální dopravy. V oblasti Frankfurtu, ale také v Sársku popadaly odpoledne stromy na železniční trať a větve na elektrické vedení, což uzavřelo některé tratě.

Stromy kvůli vichru a bouři popadaly také na dálnici A3 u města Seligenstadt, které leží jihovýchodně od Frankfurtu. Dálnice tak musela být odpoledne úplně uzavřena ve směru na Würzburg a na více než 20 kilometrech se tvořily dopravní zácpy. Popadané stromy poškodily i několik aut, zatím nejsou zprávy o zraněných.

Tři lidé utrpěli zranění, z toho jeden těžké, v lázeňském městě Bad Vilbel na severním okraji Frankfurtu, kde vichr strhl asi dvacetimetrovou žaluzii u kavárny.

Problémy dělá počasí i ve Francii. Tamní záchranáři evakuovali z kempů v na jihu země za asistence helikoptér 750 osob kvůli záplavám, jež vyvolal přívalový déšť, informovala agentura AP. Mezi evakuovanými v severní části departementu Gard, kde z břehů vystoupily řeky Cèze a Ardèche, je mnoho dětí a turistů. Pohřešuje se jedna osoba.

Záplavy vyhnaly z kempů ve Francii na 1600 lidí. Mezi evakuovanými jsou zahraniční turisté i děti

Číst článek

Představitel místních úřadů Thierry Dousset televizní stanici BFM-TV řekl, že lidé byli evakuováni z pěti kempů. Televize informovala, že pohřešovaná osoba je 70letý Němec. Patrně se nacházel uvnitř vozu, který odnesla voda.

V obci Bagnols-sur-Cèze byly hospitalizovány čtyři německé děti kvůli pochlazení, informovala správa departmentu Gard. Místní starosta uvedl, že mezi 350 osobami, které nalezly v obci bezpečí, je nemálo nizozemských turistů.

V nouzovém přístřešku v nedaleké obci Saint-Julien-de-Peyrolas skončilo 119 německých dětí, které tábořily poblíž, napsal server Franceinfo.

Na zásahu se podílelo bezmála 70 hasičů a 120 příslušníků vojenské policie a byly nasazeny čtyři helikoptéry. Řada místních silnic zůstává neprůjezdná.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme